REGISTRACE záruky

  Koncový zákazník


  Instalační firma s.r.o. nebo živnostník
  Tato stránka je chráněna reCAPTCHA a platí pro ni Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.


  Při kvalitní a pravidelné péči o klimatizaci může její životnost dosáhnout více jak 20 let. Jako profesionálové v oblasti klimatizační techniky si uvědomujeme důležitost pravidelného servisu, proto při jeho vykonávání přinášíme možnost prodloužit záruku zařízení až na 5 roků.

  Podmínkou záruky je pravidelný roční servis certifikovanou firmou nebo živnostníkem v oblasti klimatizační techniky. Je ideální, pokud servis vykonává firma, která zařízení instalovala.

  Postup:

  1. Vyplňte tento formulář s vašimi údaji a údaji o instalační firmě.
   • Je potřebné uvést model a sériové číslo nainstalovaného zařízení (vnitřní a venkovní jednotky)

   • Tlačítkem ,,Přidat zařízení´´přidáte další řádek.

  2. Formulář vytiskněte a do 1 roku od instalace požádejte o první servisní prohlídku. Následně každý další rok.
  3. Servisní prohlídku dejte potvrdit podpisem a razítkem servisní firmě.
  4. V případě reklamace Vás vyzveme o předložení tohoto formuláře.

  Jak má probíhat servisní úkon – kliknutím na servis.

  ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

  Kde se dozvím víc o klimatizacích Hisense?
  Katalog klimatizací Hisense najdete v části Manuály a katalogy. Kromě katalogu a technických údajů tam najdete i rozměrové výkresy vnitřních a venkovních jednotek.
  Mohu si klimatizaci naistalovat sám?

  Instalovat si klimatizaci svépomocí není možné. Klimatizace mohou instalovat výhradně certifikovaní odborníci na práci s chladivy (skleníkovými plyny), kteří disponují elektrotechnickou kvalifikací. Navíc tyto instalace podléhají právním předpisům EU a plyny při instalaci jsou přísně monitorované. Dbáme na to, aby naše zařízení instalovali výlučně autorizovaní odborníci.

  Jak se starat o klimatizaci?

  Je důležité odejmout kryt z vnitřní jednotky a zkontrolovat filtry minimálně jednou předtím než bude klimatizace uvedena do provozu. Pokud jsou filtry zanesené, je potřebné je vyndat a odstranit prach. Je možné je také umýt pod tekoucí vodou. Tady však buďte opatrní, aby se speciální vložky jako jsou HEPA nebo vitamínové C filtry, před umýváním jednotky vyndaly ven z jednotky. Před vložením filtrů zpět do jednotky počkejte, dokud úplně nevyschnou.

  Pravidelný servis klimatizace.

  Minimálně jednou ročně je potřebná kontrola klimatizace odborníkem. Servisní technik vykoná dezinfekci výměníku tepla vnitřní jednotky a odtoku kondenzátu. Zabrání se tím zápachu během provozu a zlepší se výkon klimatizace. Kromě toho vykoná i servis venkovní jednotky, vyčistí výměník tepla a zkontroluje potrubí a elektroinstalaci. Servisní technik také vizuálně, sluchem a hmatem ověří, zda klimatizace funguje správně. Klimatizace, která má zanesený výměník tepla pracuje při vyšším zatížení, čímž se snižuje její životnost. Pravidelný servis prodlouží živostnost vaší klimatizace až dvojnásobně. Je běžné, že dobře nainstalované a pravidelně servisované klimatizace vydrží 15 až 20 let.      

  Mám zájem o klimatizaci Hisense, ale nemohu najít firmu, která by mi ji nainstalovala.

  Pokud ve vašem okolí není žádná firma, která by vám mohla nainstalovat klimatizaci, kontaktujte nás emailem a my Vám rádi poradíme.

  Jaká jsou omezení při instalaci klimatizace?

  Je důležité správně umístit venkovní a vnitřní jednotku. Od toho se odvíjí cena instalace. V zásadě platí, že čím je kratší trasa mezi jednotkami, tím levnější je instalace. Důležité je například i to, kolikrát se musí provrtat stěna a z jakého je materiálu. Také je podstatné, zda si přejete potrubí a kabeláž do stěny ,,zaseknout,, nebo zda vám nebudou překážet povrchové lišty, které budou vidět na stěně. Venkovní jednotka může být umístěná na balkóně, střeše nebo vedle okna. Měli byste mít však na paměti, že pokud k venkovní jednotce není bezpečný přístup, bude možná nezbytná dodatečná výpomoc zvedací plošiny nebo dokonce horolezce.

  Jaká bude cena klimatizace a instalace?

  Rozhodující je počet místností, které si přejete klimatizovat. V průměru se ceny instalace pohybují v sumách od 30 000 Kč  s DPH.

  mrak
  butterfly

  Servis klimatizace

  Klimatizace je tepelný stroj, který přečerpává teplo z místnosti do venkovního vzduchu (v režimu chlazení) nebo naopak (v režimu vytápění – v tom případě ho nazýváme tepelné čerpadlo).

  Pro správnou funkcionalitu klimatizací je velmi důležité vykonávat odborný a pravidelný servis. Proto bychom Vám rádi přiblížili postup a úkony, které jsou potřebné pro efektivní provoz.

  Klimatizace Hisense pracují s halogenovými plyny a oleji. Vevnitř se nacházejí elektromotory, kompresory a různé další elektronické součástky. Teplo se čerpá pomocí výměníků tepla, které musí být udržované v čistotě, jinak klesá výkon klimatizace a roste její elektrická spotřeba.  

  Hisense navrhuje instalatérům a zákazníkům řídit se následujícími doporučeními:

  Na prvním místě je vždy bezpečnost

  Kontrolujte utáhnutí svorek kabeláže.

  Kontrolujte elektrické napájení – napětí, provozní proud.

  Kontrolujte bezpečnostní prvky klimatizace a kabeláže.

  Čistota prodlužuje životnost

  Čistěte a umývejte filtry vnitřní jednotky.

  Dezinfikujte výměník vnitřní jednotky od bakterií, virů a plísní.

  Výměník venkovní jednotky mechanicky očistěte od polétavých pylů, prachu a jiných nečistot vyskytujících se v ovzduší.

  Výměník venkovní a vnitřní jednotky chemicky očistěte od mastnoty a jiných látek.

  Kontrolujte čistotu a funkčnost ventilátorů venkovní a vnitřní jednotky.

  Jak zabezpečit správný odtok zkondenzované vody

  Kontrolujte čistotu a průchodnost potrubí na odvod kondenzované vody.

  Kontrolujte umístění odvodu kondenzované vody a ujistěte se, že nestéká do prostor nižších podlaží. Též zkontrolujte funkčnost odpadového sifonu, zabráníte tím nežádoucímu zápachu.

  Kontrola správného chlazení a vytápění

  Změřte teplotu vyfukovaného vzduchu v režimu chlazení a vytápění.

  Pokud vzduch nedosahuje potřebné teploty, tak ověřte, že je v jednotce dostatek chladiva.

  Změřte tlak v chladícím okruhu a ujistěte se, že nedochází k úniku chladiva. Vykonejte potřebnou opravu a uniklé chladivo doplňte.

  mrak