ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Kde se dozvím víc o klimatizacích Hisense?
Katalog klimatizací Hisense najdete v části Manuály a katalogy. Kromě katalogu a technických údajů tam najdete i rozměrové výkresy vnitřních a venkovních jednotek.
Mohu si klimatizaci naistalovat sám?

Instalovat si klimatizaci svépomocí není možné. Klimatizace mohou instalovat výhradně certifikovaní odborníci na práci s chladivy (skleníkovými plyny), kteří disponují elektrotechnickou kvalifikací. Navíc tyto instalace podléhají právním předpisům EU a plyny při instalaci jsou přísně monitorované. Dbáme na to, aby naše zařízení instalovali výlučně autorizovaní odborníci.

Jak se starat o klimatizaci?

Je důležité odejmout kryt z vnitřní jednotky a zkontrolovat filtry minimálně jednou předtím než bude klimatizace uvedena do provozu. Pokud jsou filtry zanesené, je potřebné je vyndat a odstranit prach. Je možné je také umýt pod tekoucí vodou. Tady však buďte opatrní, aby se speciální vložky jako jsou HEPA nebo vitamínové C filtry, před umýváním jednotky vyndaly ven z jednotky. Před vložením filtrů zpět do jednotky počkejte, dokud úplně nevyschnou.

Pravidelný servis klimatizace.

Minimálně jednou ročně je potřebná kontrola klimatizace odborníkem. Servisní technik vykoná dezinfekci výměníku tepla vnitřní jednotky a odtoku kondenzátu. Zabrání se tím zápachu během provozu a zlepší se výkon klimatizace. Kromě toho vykoná i servis venkovní jednotky, vyčistí výměník tepla a zkontroluje potrubí a elektroinstalaci. Servisní technik také vizuálně, sluchem a hmatem ověří, zda klimatizace funguje správně. Klimatizace, která má zanesený výměník tepla pracuje při vyšším zatížení, čímž se snižuje její životnost. Pravidelný servis prodlouží živostnost vaší klimatizace až dvojnásobně. Je běžné, že dobře nainstalované a pravidelně servisované klimatizace vydrží 15 až 20 let.      

Mám zájem o klimatizaci Hisense, ale nemohu najít firmu, která by mi ji nainstalovala.

Pokud ve vašem okolí není žádná firma, která by vám mohla nainstalovat klimatizaci, kontaktujte nás emailem a my Vám rádi poradíme.

Jaká jsou omezení při instalaci klimatizace?

Je důležité správně umístit venkovní a vnitřní jednotku. Od toho se odvíjí cena instalace. V zásadě platí, že čím je kratší trasa mezi jednotkami, tím levnější je instalace. Důležité je například i to, kolikrát se musí provrtat stěna a z jakého je materiálu. Také je podstatné, zda si přejete potrubí a kabeláž do stěny ,,zaseknout,, nebo zda vám nebudou překážet povrchové lišty, které budou vidět na stěně. Venkovní jednotka může být umístěná na balkóně, střeše nebo vedle okna. Měli byste mít však na paměti, že pokud k venkovní jednotce není bezpečný přístup, bude možná nezbytná dodatečná výpomoc zvedací plošiny nebo dokonce horolezce.

Jaká bude cena klimatizace a instalace?

Rozhodující je počet místností, které si přejete klimatizovat. V průměru se ceny instalace pohybují v sumách od 30 000 Kč  s DPH.

mrak
butterfly