Co je kazetová klimatizace?

Kazetová klimatizace je označení pro vnitřní klimatizační jednotky, které jsou určeny k instalaci do snížených kazetových stropů a podhledů. Kazetová klimatizace nezabírá žádný prostor na stěně. Kazetové klimatizace se nejčastěji instalují do komerčních prostor, jako jsou různé kancelářské budovy, nemocnice, školy a nákupní centra.

Podmínky pro instalaci kazetové klimatizace

Vnitřní jednotka kazetové klimatizace má nezanedbatelnou hmotnost. Konstrukce sníženého stropu proto musí mít dostatečnou nosnost, aby takovou klimatizaci unesla. V závislosti na konkrétním modelu se liší i výška těchto jednotek. Pokud byste chtěli do svého bytu nebo domu kazetovou klimatizaci, nestačí snížit strop o pouhých 5 cm (což se běžně dělá například při instalaci zapuštěných LED reflektorů nebo LED panelů), ale v případě kazetové klimatizace musí být strop snížen minimálně o 245 mm. V podhledu je pak také vyvedeno klimatizační potrubí, které spojuje vnitřní kazetovou jednotku s venkovní jednotkou.

Súvisiace novinky

404 - Nenalezeno

Nenašli jsme nic, co by odpovídalo vašemu hledání. Zkuste upřesnit hledání nebo využijte hlavní menu k navigaci na webu.