Často kladené otázky

Chci se dozvědět více informací o klimatizační technice Hisense.

V sekci ,,Ke stažení´´ najdete katalog klimatizačních zařízení Hisense. Kromě katalogových a technických údajů v něm najdete i rozměrové výkresy vnitřních a venkovních jednotek.

Mohu si klimatizaci nainstalovat sám?

Určitě ne. Klimatizace mohou nainstalovat jen odborníci s certifikátem pro práci s chladivy (skleníkovými plyny) a s elektrotechnickou způsobilostí. Kromě jiného tato zařízení podléhají legislativě EU, plyny v zařízení jsou přísně monitorovány. Dbáme na to, aby naše zařízení byly instalovány těmi nejlepšími odborníky.

Jak se mám starat o klimatizaci?

Minimálně jednou před začátkem období, kdy klimatizace bude chladit nebo vytápět, je důležité otevřít kryt vnitřní jednotky a zkontrolovat filtry. Pokud jsou zanesené, je potřeba je vyndat a minimálně je oprášit. Také je možné je umýt pod tekoucí vodou. Zde však pozor. Speciální vložky jako HEPA filtr či filtr s vitamínem C je potřeba před umýváním vyndat. Následně počkejte, dokud filtry zcela neuschnou a až poté je můžete vrátit zpět.

Pravidelný servis klimatizací.

Minimálně jednou ročně je potřeba svěřit klimatizaci odborníkovi. Servisní technik vydezinfikuje výměník vnitřní jednotky a odvod kondenzátu, tím se eliminuje zápach a zlepší se výkon klimatizace. Kromě toho je potřebné servisovat i venkovní jednotku, na které je potřeba vyčistit výměník tepla a zkontrolovat potrubí a kabeláž. Servisní technik dokáže pohledem, sluchem a hmatem identifikovat, zda klimatizace pracuje správně. Klimatizace, která má zanesené výměníky, pracuje při vyšším zatížení a tím snižuje svoji životnost. Pravidelným servisem zvýšíte životnost klimatizace i dvojnásobně. Není neobvyklé, že kvalitně nainstalované a pravidelně servisované klimatizace fungují 15-20 let.

Rád bych si koupil klimatizaci Hisense, ale neumím najít firmu, která by mi ji nainstalovala.

Naše partnerské společnosti – autorizovaní instalatéři, jsou v tomto seznamu. Pokud se ve vaší blízkosti nenachází společnost, která by Vám klimatizaci nainstalovala, kontaktujte nás prosím emailem a my vám velice rádi poradíme.

Jaké jsou omezení pro instalaci klimatizací?

Důležité je správně umístit venkovní a vnitřní jednotku. Od toho se odvíjí cena instalace. V zásadě platí, že čím je kratší trasa mezi jednotkami, tím je instalace levnější. Důležité je například i to, kolikrát je potřeba provrtat stěnu, či jsou stěny z cihel, dřeva nebo železobetonu. Také hraje velkou roli to, zda chcete potrubí a kabeláž skrýt do stěny – ,,zasekat´´, nebo Vám nebude překážet lišta, která povede stěnou. Venkovní jednotku je možné umístit na balkon, střechu nebo vedle okna. Je však potřeba myslet na to, že pokud se nebude dát k venkovní jednotce bezpečně dostat, bude potřeba zavolat zvedací plošinu nebo dokonce horolezce.

Kolik mě bude stát klimatizace a instalace?

Určujícím faktorem je počet místností, které budete chtít chladit. V průměru se instalace pohybují v částkách 20 000-50 000 Kč s DPH.